مجله دپارتمان مسکن چاردیواری

مقالات متنوع و کاربردی در زمینه های مختلف

نکاتی که درباره سرمایه گذاری در بازار مسکن باید بدانید!

مسکن

نکاتی که درباره سرمایه گذاری در بازار مسکن باید بدانید!

بسیاری از افراد تمایل دارند به عنوان سرمایه‌ گذار در بازار مسکن در سال جدید ورود پیدا کنند. احتمالا شما هم علاقه مندید در این حوزه مشغول به فعالیت شوید. به طور مثال شاید بخواهید خرید مسکن انجام دهید. در این صورت پیشنهاد می کنیم تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

بازار مسکن در سال جدید

بازار مسکن چه مزایا و معایبی دارد؟

برای شروع فعالیت در بازار مسکن باید ابتدا مزایا و معایب آن را ارزیابی کرد. بازار مسکن ایران یکی از کمترین مقادیر ریسک را در بین بازارهای سرمایه گذاری کشور به خود اختصاص داده است. مزیت دیگر این بازار آن است که ریسک‌ های سیستماتیک و غیرسیستماتیک نمی توانند در آن اثر بگذارند. این در حالیست که بازارهایی مثل بازار سکه، طلا، بورس و… تحت تاثیر چنین عواملی قرار داشته و دچار نوسانات شدیدی می شوند.

یکی دیگر از مزایای این بازار متنوع بودن روش های دستیابی به سود در آن است. در این بازار به واسطه ساخت و ساز، اجاره‌ بها و… می توان به سود دست یافت. امکان خدمت رسانی به شهروندان مزیت دیگری است که فعالیت در بازار مسکن برای سرمایه ‌گذاران به همراه دارد. زمانی که شما به طور مثال خانه ای نو می سازید یا یک خانه قدیمی را بازسازی می کنید این عمل نوعی خدمات رسانی به شهروندان محسوب می ‌شود. بازدهی خوب و عدم احتمال از دست دادن دارایی به دلیل سرقت هم از جمله مزایای سرمایه گذاری در بخش مسکن است.

اما بازار مسکن یکسری معایبی هم دارد از جمله این که سرمایه های زیادی برای ورود به آن لازم است. عیب دیگر این بازار نقدشوندگی بسیار کم آن است. بلندمدت بودن زمان سرمایه گذاری و لزوم صرف وقت و انرژی هم از جمله معایب فعالیت در این بازار است.

 

تاثیر رونق و رکود بر سرمایه‌ گذاری

زمانی که قیمت ‌ها در بازار مسکن روند صعودی دارد سرمایه ‌گذاران زیادی جذب بازار می ‌شوند. در مقابل اگر قیمت ‌ها نزولی ‌شود سرمایه گذاران اقدام به خارج کردن سرمایه می کنند و یا آن را به حالت رکود در می آورند تا قیمت‌ ها در بازار مجددا روند صعودی پیدا کند.

مسکن

آشنایی با انواع سرمایه‌ گذاری در بخش مسکن

چنانچه می خواهید در بازار مسکن ۱۴۰۲ سرمایه گذاری کنید خوب است با انواع سرمایه گذاری در بازار آشنا شوید. سرمایه گذاری در مسکن را می ‌توان بر اساس مدت زمان آن به ۳ دسته کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت تقسیم بندی کرد. مدت زمان این سرمایه گذاری ها به ترتیب ۱ سال، ۳ الی ۵ سال و بیشتر از ۵ سال است.

در سرمایه گذاری کوتاه مدت مسکن زمان ورود به بازار موضوع بسیار مهمی تلقی می شود. بنابراین این موضوع باید توسط سرمایه گذاران در اولویت قرار گیرد. به کسانی که قصد سرمایه گذاری کوتاه مدت در بازار را دارند توصیه می ‌شود که در اواسط دوره رونق بازار به آن وارد شوند.

سرمایه گذاران میان ‌مدت کسانی هستند که توانایی پرداخت هزینه های عمومی را داشته و می توانند سرمایه خود را به مدت چند سال ثابت نگه دارند. این عده از سرمایه ‌گذاران تقریبا دوره سیکل وار رکود و رونق بازار را پشت سر می گذارند. برای سرمایه ‌گذاران میان مدت بسیار بااهمیت است که خرید را در کف بازار آغاز کرده و انتظار فرصت مناسب را بکشند تا بازار به اوج رونق خود برسد.

سرمایه ‌گذاران بلندمدت بازار مسکن اشخاصی با توانایی مالی بالا و یا شرکت ‌هایی هستند که از استراتژی بخصوصی برخوردار بوده و کسب سود در بلندمدت را مورد توجه قرار می‌ دهند. برای این دسته از سرمایه‌ گذاران مسکن مهم نیست که چه اتفاقاتی در دوره ‌های رکود و رونق بازار مسکن رخ می دهد.

 

تخصص ما سرمایه گذاری ملکی مطمئن در منطقه فردیس کرج است، پس برای تجربه یک سرمایه گذاری مطمئن، کافیه با ما در ارتباط باشید:

۰۹۹۰۴۷۸۱۹۵۴
۳۶۵۷۵۲۱۱_۰۲۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی