مجله دپارتمان مسکن چاردیواری

مقالات متنوع و کاربردی در زمینه های مختلف

چگونه یک مشاور املاک موفق باشیم؟

مشاور املاک موفق

شاید تا به امروز برای بسیاری از شما جای سوال باشد که یک مشاور املاک از کجا شروع می کند و چگونه به موفقیت می رسد. یک مشاور املاک با تخصصی که دارد می تواند به بسیاری از مردم در خرید و فروش ملک، فروش آپارتمان،خرید آپارتمان،رهن و  اجاره خانه مشاوره در زمینه املاک و مستغلات و خرید و فروش خانه کمک می کند. با تخصصی که مشاورین املاک در زمینه املاک و مستغلات دارند، می توانند در یافتن مسکن به شما خیلی سریع کمک کنند. اما برای رسیدن به این تخصص یک مشاور املاک باید از کجا شروع کند و چه راهکارهایی را دنبال کند. با ما همراه باشید و این مطلب را برای رسیدن به موفقیت در زمینه مشاورین املاک از دست ندهید. قبل از هر کاری شما باید اطلاعات کافی در زمینه های زیر را بدست آورید.

مشاور املاک

شاید بسیاری از شما بگویید که مشاورین املاک کار به خصوصی انجام نمی دهند و از پشت پرده این کار بی خبر باشید. به ظاهر این کار ساده به نظر می رسد اما چنین نیست و یک مشاور املاک کارهای بسیاری برای انجام دادن دارد که شما ممکن است از یکی از آنها هم بی خبر باشید. اما مشاورین املاک چه کارهایی انجام می دهند و چه وظایفی را دنبال می کنند تا به یک مشتری در زمینه های خرید و فروش ملک، خرید خانه، خرید آپارتمان و دیگر املاک کمک کنند. ما در اینجا می خواهیم به وظایف مشاورین املاک اشاره ای کوتاه داشته باشیم.

 • آماده سازی یک فهرست از مسکن مورد نیاز شما بر اساس نیازمندی هایی که اعلام کرده اید.
 • بررسی و مقایسه املاک فهرست شده برای تشخیص اینکه ملک تا چه اندازه می تواند با معیارهای شما نزدیک باشد.
 • بررسی ملک و تعیین قیمت آن بر اساس ارزش ملک
 • بررسی تمام زوایا و ابعاد یک ملک، شاید شما به بسیاری از این نکات دقت نکنید اما یک مشاور املاک بر اساس کار خود تمام آنها را بررسی می کند.
 • اضافه کردن ملک در وب سایت املاک برای فروش و یا اجاره ملک
 • ارائه یک مشاوره به صاحبین املاکی که قصد فروش خانه خود را دارند.
 • درخواست همکاری از یک عکاس حرفه ای برای تهیه عکس های خوب و با کیفیت بالا برای ارائه در سایت املاک
 • انجام یک برنامه ریزی درست برای هماهنگی جهت بازدید از ملک برای مشتری و صاحب ملک
 • آگهی کردن ملک برای اجاره، رهن و فروش و ثبت قیمت پیشنهادی صاحب ملک در آگهی
 • انجام برخی مذاکرات برای تنظیم قرارداد
 • تعیین کمیسیون برای هر معامله

این کارها بخشی از کارهای یک مشاور املاک است که شما تا حدودی با آنها آشنا هستید. اما شما باید با برخی از اصطلاحات که در زمینه ملک مطرح می شود در ابتدای کار آشنا شوید که در ادامه به هر یک از آنها می پردازیم.

خرید و فروش ملک در مشاور املاکفروش آپارتمان در مشاور املاک

بسیاری از مردم سرمایه اولیه خود را برای خرید ملک جمع آوری کرده و به مشاور املاک مراجعه می کنند تا یک ملک مناسب برای خود بیابند و بسیاری دیگر نیز قصد مهاجرت دارند و یا مشکل مالی دارند که با قصد فروش ملک به مشاور املاک مراجعه می کنند تا ملک خود را با قیمتی مناسب به فروش برسانند.

شما برای خرید آپارتمان و ملک ابتدا باید از سند ملکی و وضعیت سند برای خرید و فروش مطمئن شوید که تنها با دریافت یک مشاوره ملکی از وکلای ملکی مشاور املاک و یا دیگر وکلای ملکی،  می توانید از انجام معامله و خرید ملک بیشتر اطمینان حاصل کنید. در بسیاری از مواقع افراد با سهل انگاری و شتابزده دست به خرید ملک زده و در آخر متوجه شده اند که طرف مقابلشان کلاهبرداری بیش نبوده و یا اصلاً صاحب ملک نبوده و در نهایت آنها بازنده میدان بودند.

 

خرید و فروش املاک یکی از فعالیت های بسیار مهم در مشاورین املاک می باشد که اخیراً به دلیل افزایش قیمت ملک دچار رکود شده و وضعیت چندان مناسبی ندارد. با افزایش قیمت مسکن در سال ۹۷ و در پس افزایش نرخ ارز، بسیاری از مردم دیگر توان خرید ملک را از دست دادند. در عین حال صاحبین املاک قیمت ملک خود را چندین برابر اعلام کرده و تنها با قیمت بالا آن را به فروش می رسانند که از توان بسیاری از مردم خارج است. در نتیجه خرید و فروش ملک در حال حاضر و در سال جاری دچار رکود بالایی شه است.

فروش آپارتمان در مشاور املاک

فروش آپارتمان به روش های مختلفی در مشاور املاک انجام می شود، از قبیل به صورت فروش شرایطی و نقدی انجام می شود. به طوری که بسیاری از مردم به روش های مختلفی می توانند صاحب یک آپارتمان شیک و نقلی و مناسب نیازهایشان شوند.

در فروش آپارتمان باید به بسیاری از موارد از قبیل منطقه، شرایط و تجهیزات آپارتمان، متراژ ، چشم انداز و نزدیک بودن آن به بازارهای و امکانات رفاهی باید توجه کرد. در این زمینه یک مشاور املاک برای درج یک آگهی فروش تک تک این موارد و بسیاری از دیگر موارد را بررسی و در آگهی فروش آپارتمان قید می کند.

برای تعیین قیمت آپارتمان باید تمام جوانب آن را در نظر گرفت و نباید قیمت را خیلی تند داد که مشتری فرار کند و یا نباید خیلی کم قیمت گذاری کرد که صاحب ملک متضرر شود. بلکه باید کاملاً متناسب با عرف و به قیمت روز بر اساس فرمولهای محاسباتی ملکی، محاسبه شود.

املاک و مستغلات در مشاور املاک

شاید کمی مستغلات به گوش شما آشنا باشد اما دقیقاً ندانید که منظور از مستغلات به همراه املاک چیست. منظور از املاک همان ملک شما می باشد که مسکن در آن قرار دارد و منظور از مستغلات تمام دارایی های منقول و غیر منقول در ملک می باشد. از جمله این دارایی ها می توان به منابع طبیعی از قبیل باغ و آب های زیرزمینی، محصولات زراعی و … اشاره کرد که در محدوده ملکی قرار دارند و شامل ملک فروشی می باشد.

مطمئناً املاک به همراه مستغلات از قیمت بالاتری برخوردار است چون تنها یک مسکن را به مشتری نمی فروشد، بلکه مستغلاتی که می تواند موجبات رفاه و آرامش شما را فراهم کند نیز به همراه ملک به فروش می رساند.

خرید و فروش خانه در مشاور املاک

خرید و فروش خانه در مشاور املاک

خرید و فروش خانه در حال حاضر یکی از پر سر و صدا ترین و راکد ترین قسمت بازار مسکن است که بسیاری از مشاورین املاک با آن سرو کار دارند. متاسفانه با افزایش قیمت خانه، خرید و فروش خانه دیگر مثل سابق نبوده و دچار کاهش شدیدی شده است به طوری که بسیاری از مشاورین املاک را با مشکل روبرو کرده است.

این در حالی است که بسیاری از مشاورین املاک کمتر با چنین مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند و با اینکه میزان فروش ملک کاهش یافته اما آنها هنوز مشتریان و معامله های خود را هر چند کمتر از سابق هستند دارند. با این حساب می توان گفت رونق کار کاملاً از دست نرفته و برای بهبود آن یک مشاور املاک باید بداند که چطور و چگونه باید یک معامله را جوش دهد تا میزان معامله های خود را افزایش و بسیاری از مردم را به نعمت خانه دار شدن برسانند.

راهکارهای یک مشاور املاک موفق چیست؟

اما راهکارهای رسیدن به موفقیت در زمینه مشاور املاک و دستیابی به موفقیت به عنوان یکی از مشاورین املاک  موفق چیست و ما در اینجا می خواهیم به تک تک آنها بپردازیم. مشاورین املاک چه راه هایی را می روند تا به موفقیت در زمینه شغلی خود دست یابند و یا چه نکاتی را رعایت می کنند تا به عنوان مشاورین املاک نمونه و متخصص شناخته شوند، مطلبی است که ما پس از معرفی پیش نیازهای لازم در زمینه املاک به آن خواهیم پرداخت.

ساخت و ثبت یک سایت ملکی برای مشاوره املاک

امروزه مشاورین املاک برای توسعه کار خود و بسط و گسترش آن نیاز به ثبت و طراحی یک سایت املاک متناسب با فعالیتشان دارند. این کار برای راحتی کار مشتریان و با توجه به پیشرفت  و توسعه تکنولوژی انجام می شود. در حال حاضر سایت های املاکی که طراحی شده اند حاوی نقشه منطقه های از شهرها می باشد که املاکی که در معرض فروش و یا رهن و اجاره قرار می گیرند، می باشند که مشتری دیگر نیازی به مراجعه حضوری به مشاوره املاک نخواهد داشت و تنها بدون هیچگونه محدودیت زمانی و مکانی می تواند به سایت املاک مراجعه و املاک دلخواه خود را بررسی کند.

به روزرسانی اطلاعات یک مشاور املاک

به روزرسانی اطلاعات یک مشاور املاک

یک مشاور املاک نباید از اطلاعات قدیمی و چندوقته استفاده کند و باید اطلاعات خود را به طور روزانه به روز کند. اطلاعات قدیمی کمکی به خرید و فروش ملک نمی کند. یک مشاور املاک باید به طور مداوم اطلاعات و ایمیل خود را بررسی کرده و آنها را بی پاسخ نگذارد.

شما نه تنها باید اطلاعات کاغذی و داخلی یک مشاور املاک را باید بروزرسانی کنید، باید آنها را به صورتی سیستمی نیز ثبت کنید تا مشتریان پیگیر بتوانند به جدیدترین اطلاعات ملکی دست یابند.

پیگیری مکالمات تلفنی مشتریان و اهمیت دادن به آنها

یکی از موارد مهم در مشاور املاک، پیگیری تلفن ها و مکالمات مشتریان است. در صورتی که یک مشتری با شما تماس گرفت و شما نتوانستید در زمان مناسب به هر دلیلی به او پاسخ دهید، سعی کنید در اولین فرصت یک تماس با او برقرار کنید و در صورتی احساس می کنید مشتری از انجام معامله منصرف شده، سعی در جلب رضایت او داشته باشید.

شاید بسیاری از افراد بپندارند که در چنین مواقعی مشاور املاک ممکن است به طرف مقابل پیله کند اما چنین نیست و نباید باشد. بلکه باید مشاور املاک سعی در درک مشکلات و دلایل مشتری برای رد معامله کرده و تلاش خود را برای ارائه راهکار و راهنمایی لازم به عنوان یک راه حل، مشتری را برای خرید و انجام معامله ملکی هدایت کند.

علاوه بر این ممکن است شما با تماسی از مشتری و یا فروشنده روبرو شوید که ممکن است طرف مقابل شما به تندی با شما صحبت کند و این شما را ناراحت کند اما شرایط کاری و روانی ایجاب می کند تا آنجا که می توانید با طرف مقابلتان آرام و متین صحبت کنید به طوری که او را از رفتار خود خجالت زده کنید. این کار شما می تواند سبب جلب اعتماد مشتری و فروشنده به شما شود.

پیگیری رسانه های اجتماعی برای موفقیت مشاور املاک

یکی از راه های موفقیت افراد در مشاور املاک، پیگیری اخبار بازار مسکن و جدیدترین اخبار مسکن، اقدامات و پیش بینی های بازار مسکن می باشد که به جوش دادن برخی از معاملات و یا عدم انجام آنها می تواند کمک کند. شما در چنین مواقعی و با انجام یک برآورد کلی از بازار مسکن می توانید به مشتری در زمینه خرید، فروش، اجاره و رهن ملک کمک کنید. در بسیاری از مواقع ممکن بازار مسکن چنان با افزایش قیمت روبرو شود که انجام برخی معاملات به صرفه نباشد و باعث شود مشتری متضرر شود. یک مشاور املاک تا جایی که می تواند باید به سود دو طرف عمل کند و نه تنها به فکر سود و خود جیب خود باشد.

افزایش ارتباطات خود به عنوان یک مشاور املاک

یک مشاور املاک باید از ارتباطات خوبی با ادارات، سازمانهایی که با املاک سر و کار دارند و دیگر مشاورین املاک برخوردار باشد. با داشتن ارتباطات خوب با بسیاری از مشاورین املاک می توانید تنها با یک تماس به یک مشتری در زمینه انتخاب و خرید ملک کمک کنید. نه تنها در زمینه مشاور املاک، بلکه در بسیاری از کارهای دیگر، ارتباطات بسیار موثر بوده و می تواند به پیشبرد بسیاری از کارها کمک کند.

افزایش ارتباطات خود به عنوان یک مشاور املاک

علاوه بر داشتن ارتباط با همکاران و سازمان ها و ادارات فعال در زمینه ملکی، داشتن ارتباط با مشتریان چه کسانی که معاملات آنها به ثمر رسیده و چه مشتریانی که معاملاتی انجام نداده اند، می تواند در کار شما بسیار تاثیرگذار باشد. به ویژه که تنها با چند پیگیری از احوالات مشتریان و وضعیت خرید و فروش ملک آنها، می توانید به نحوی با ارائه راهکار به مشتری به او کمک کرده و در نهایت به یک سود خوب  از انجام معامله برسید.

بالا بردن اطلاعات خود در تمام زمینه ها

مشاورین املاک نه تنها در زمینه ملکی، بلکه باید در تمام زمینه ها اطلاعات کافی داشته باشند. به ویژه اطلاعات روانشناختی، اطلاعات کامپیوتری و بسیاری از اطلاعات دیگر که ممکن است در زمینه مسکن و خرید و فروش خانه آن به شما کمک کند.

شما باید تا حدودی درباره روحیات افراد و نیازهای یک زوج و یا افراد مجرد و یا مسن اطلاعات کافی کسب کنید تا بتوانید در این زمینه به هر یک از مراجعه کنندگان اعم از پیر و جوان اطلاعات کافی و املاک مناسب حال و زندگی آنها معرفی کنید.

همچنین داشتن اطلاعاتی در مورد سایت ها و نحوه به روز رسانی و پیگیری اقدامات لازم برای توسعه و شناخته شدن، افزایش سئو سایت و ارائه اطلاعات منطقه ای با امکانات جدید می تواند بسیار در رونق کار و پیشرفت کار یک مشاور املاک تاثیرگذار باشد.

اگر در زمینه خرید آپارتمان در کرج فردیس نیاز به مشاوره دارید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید :

تلفن :

۰۲۶۳۶۵۷۵۳۰۹

۰۹۹۰۴۷۸۱۹۵۴

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی