مجله دپارتمان مسکن چاردیواری

مقالات متنوع و کاربردی در زمینه های مختلف

نکات قبل از نقاشی ساختمان و خانه

سیزده نکته که قبل از نقاشی ساختمان و خانه باید بدانید

در طراحی دکوراسیون داخلی، نقاشی ساختمان و کاغذ دیواری یکی از ساده ترین و سریع ترین راه ها برای ایجاد تغییر در فضای یک خانه است که می تواند باعث ایجاد یک تغییر ساده شود یا کاملا محیط را تغییر دهد. از دید طراحی، نقاشی خانه می تواند به عنوان یک پس زمینه نامحسوس یا یک زمینه کلی، یک سبک جدید ایجاد کند.
در طراحی دکوراسیون داخلی، راه های بیشماری وجود دارند که با استفاده از آن ها می توان به کمک رنگ ها به سبک دلخواه دست یافت. بنابراین کمی فکر و آماده سازی می تواند طرح اولیه شما را به مرحله بعد برساند. در این مطلب همه آنچه برای تغییر دکوراسیون داخلی منزل لازم دارید، بیان شده است.

طراحی دکوراسیون داخلی را با یک طرح رنگی آغاز کنید

سیزده نکته که قبل از نقاشی ساختمان و خانه باید بدانید

اگر برای یک بازسازی کامل برنامه ریزی می کنید، احتمالا از قبل در ذهن خود یک طرح کلی و رنگ ها را آماده کرده اید. اگر می خواهید کاملا دکوراسیون داخلی منزل را تغییر دهید، در انتخاب خود کاملا آزاد هستید به این صورت که می توانید با استفاده از سایه های مشابه کمی تغییر ایجاد کنید یا اینکه کاملا همه چیز را تغییر دهید.
در طراحی دکوراسیون داخلی و نقاشی ساختمان این نکته اهمیت دارد که برای همه طرح ها برنامه ریزی کنید و به همه رنگ ها و بافت ها به دقت نگاه کنید تا ببینید در کنار هم چطور به نظر می رسند. اتاق زیبایی را که در تصویر می بینید در نظر بگیرید. در ابتدا به نظر می رسد که رنگ دیوار با بی احتیاطی انتخاب شده است در حالی که در نمای کلی فوق العاده به نظر می رسد.

در طراحی دکوراسیون داخلی به نور توجه کنید

در طراحی دکوراسیون داخلی و رنگ کردن خانه کیفیت و سطح نور و روشنایی در یک اتاق، عامل کلیدی هنگام تصمیم گیری برای رنگ اتاق است. اتاق هایی که پنجره های بزرگ دارند از نور طبیعی خورشید بهره می برند بنابراین استفاده از سایه های کمرنگ به روشنایی بیشتر فضا کمک می کند. در هر حال اگر در قصد انتخاب رنگ را دارید، برای جلوگیری از کم رنگ دیده شدن آن، به سایه هایی پر رنگ تر از آنچه در ابتدا تصور می کردید نیاز دارید. پیش از شروع هر نوع بازسازی رنگ مورد نظر خود را در نظر بگیرید. هر چند ممکن است انجام این کار کمی طول بکشد اما به دو دلیل ارزشمند است. اول اینکه، نمایش صحیحی از رنگ ها به شما می دهد به این معنی که گچ به تنهایی همه نور را از فضا خارج می کند و اتاق از اندازه واقعی خود کوچکتر به نظر می رسد. دوم اینکه، شما نمی توانید تحت فشار و با عجله به درستی تصمیم بگیرید زیرا قرار است مدت زیادی را در فضای طراحی شده سپری کنید. بنابراین بهتر است اندکی صبر کنید و سپس تصمیم بگیرید.

برای طراحی دکوراسیون داخلی از یک عامل متضاد کمک بگیرید

سیزده نکته که قبل از نقاشی ساختمان و خانه باید بدانید

در طراحی دکوراسیون داخلی منزل، یک تصور اشتباه رایج این است. که برخی تصور می کنند برای روشن کردن یک اتاق باید از رنگ سفید استفاده کرد. گاهی اوقات یک اتاق با رنگ تیره برای اینکه روشن تر به نظر برسد، بهتر رنگ سفید و نور را منعکس می کند. البته باید به وجود پنجره و اندازه اتاق هم توجه کرد زیرا برخی اتاق های تیره هرگز روشنی را منعکس نمی کنند.
در نقاشی ساختمان با تضاد بین تیره و روشن بازی کنید. در این اتاق زیبا که در تصویر می بینید، وجود دیوار تیره باعث بهتر دیده شدن نوری که از سمت چپ می تابد می شود. لازم نیست شما نیز رنگی این چنین تیره انتخاب کنید اما می توانید از سایه های تیره تر استفاده کنید. با این روش می توانید یک فضای دنج و دوست داشتنی ایجاد کنید که هرگز خسته کننده نخواهد بود.

در نقاشی ساختمان ابتدا رنگ را امتحان کنید

سیزده نکته که قبل از نقاشی ساختمان و خانه باید بدانید

رمان رنگ کردن خانه قبل از اینکه رنگ مورد نظر خود را به دیوار بزنید، ابتدا آن  را روی یک کاغذ امتحان کنید. این کار از هدر رفتن رنگ و وقت شما پیشگیری می کند. در نقاشی ساختمان همچنین می توانید این رنگ را در کنار سایر وسایل اتاق قرار دهید و ترکیب آنها با یکدیگر را ببینید و حتی می توانید هنگام خرید سایر وسایل کاغذ رنگ شده را همراه با خود داشته باشید و با دقت بیشتری انتخاب کنید.
کاغذ رنگ شده را به دیوار اتاق بچسبانید و ببینید چطور به نظر می رسد. بهتر است اجازه دهید کاغذ به مدت چند روز روی دیوار باشد تا ببینید چه احساسی نسبت به رنگ آن دارید. در این تصویر مشاهده می کنید که نور خورشید چطور رنگ دیوارها را در قسمت های مختلف اتاق تغییر می دهد. بنابراین در انتخاب رنگ توجه داشته باشید که در هر موقعیت و با هر نوری، رنگ مورد نظر مطابق با سلیقه شما باشد.

در طراحی دکوراسیون داخلی درمورد دیوار اصلی تصمیم گیری کنید

در طراحی دکوراسیون داخلی اگر فقط یکی از دیوارها را با رنگ مورد علاقه تان رنگ آمیزی کنید، باعث جلب توجه بیشتری خواهد شد. این دیوار که همان دیوار اصلی است، به همراه المان های روی آن در مرکز توجه قرار خواهد گرفت.
در نقاشی ساختمان، نقش دیوار اصلی این است که مثل یک نورافکن عمل کند بنابراین باید المان های جذابی را روی آن قرار دهید. این دیوار تک رنگ زیبا را ببینید. دیوار مشکی زمینه بسیار زیبایی را برای نقاشی هایی که روی آن قرار گرفته اند فراهم کرده است. همچنین تختخواب سفید رنگ را برجسته کرده است. در نقاشی ساختمان اگر همه دیوارها یک رنگ داشته باشند، در واقع رنگ دیوارها فقط به عنوان یک پس زمینه عمل می کند و تمرکز روی سایر اجزا قرار می گیرد.

در طراحی دکوراسیون داخلی “دیوار پنجم” را فراموش نکنید

سیزده نکته که قبل از نقاشی ساختمان و خانه باید بدانید

در طراحی دکوراسیون داخلی تصمیم گیری در مورد رنگ سقف نیز به اندازه دیوارها اهمیت دارد. اگر یک سقف کم ارتفاع یا شیب دار دارید، در صورت رنگ آمیزی مشابه همه سطوح، این طور به نظر می رسد که ارتفاع سقف بیشتر است زیرا نمی توان به سرعت متوجه شد که مرز بین دیوار و سقف در کجا قرار دارد. همچنین می توانید یک رنگ متضاد را برای سقف انتخاب کنید و آن را مانند دیوار اصلی در نظر بگیرید که باعث جلب توجه می شود و از یک لوستر خیره کننده استفاده کنید. اگر از آن افرادی هستید که به طور سنتی به سقف سفید رنگ علاقه دارید، به شما پیشنهاد می کنیم از کمی سایه در رنگ آمیزی سقف استفاده کنید تا باعث زیباتر شدن کار شود در حالی که رنگ سفید سقف را نیز حفظ کرده اید.

در طراحی دکوراسیون داخلی به جزئیات توجه کنید

در طراحی دکوراسیون داخلی منزل پس از تصمیم گیری در مورد دیوارها و سقف، در مورد سایر اجزای رنگی فضا مثل وسایل چوبی و قاب ها فکر کنید. در این قسمت هم مثل سقف ها، رویکرد قدیمی و سنتی به شما می گوید که همه را با رنگ سفید انتخاب کنید. در اینجا هم مثل سقف ها انتخاب رنگ سفید درخشان با سایر رنگ ها ناسازگار خواهد بود. معمولا استفاده از رنگ سفید مات یا چند سایه روشن تر باعث ایجاد سازگاری بیشتری می شود.

در نقاشی ساختمان استفاده از یک رنگ را در نظر بگیرید

در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده از سایه های یکسان روی دیوارها، سقف و وسایل چوبی می تواند یک منظره منسجم ایجاد کند. همچنین می تواند ارتفاع سقف و فضا را تغییر دهد. در این حمام خیره کننده، رنگ تیره از کف تا سقف شکسته نشده است و باعث شده است که فضا بلندتر و بزرگ تر به نظر برسد. این طراحی مثال خوبی است برای نشان دادن اینکه استفاده از رنگ تیره در نقاشی ساختمان، فضا را کسل آور نمی کند.

در طراحی دکوراسیون داخلی یکی از ویژگی ها را برجسته کنید

سیزده نکته که قبل از نقاشی ساختمان و خانه باید بدانید

همانطور که در این تصویر می بینید در طراحی دکوراسیون داخلی سفید بودن همه وسایل در اتاق خواب در مقابل رنگ شاداب دیوارها، حس زنده بودن و تازگی را منتقل می کند. بعد از تختخواب سفید رنگ اولین چیزی که توجه را به خود جلب می کند، سقف زیبا و گچ بری روی آن است بنابراین در اینجا استفاده از رنگ سفید به عنوان رنگ متضاد باعث شده است که این وسایل برجسته تر به نظر برسند.

در نقاشی خانه انتخاب کنید که رنگ ها در کجا تغییر کنند

در طراحی دکوراسیون داخلی و نقاشی خانه، همانطور که پیش تر گفته شد، چشم ها جایی را نگاه می کنند که رنگ تغییر می کند و ما جایی را می بینیم که رنگ های متضاد یا مشابه در سطوح مختلف وجود دارند. در این حمام دیوار انتهایی با آبی ملایم رنگ آمیزی شده است. رنگ آمیزی سقف شیب دار با همین رنگ باعث شده است که دیوارها بلندتر به نظر برسند همانطور که رنگ دیوارها باعث شده  است فضا بزرگتر به نظر برسد. علاوه بر این، دیوارهای کناری با استفاده از رنگ کرم رنگ آمیزی شده اند که با رنگ آبی تضاد ایجاد می کند.

در دکوراسیون منزل جزئیات تزیینی ایجاد کنید

در طراحی دکوراسیون داخلی همانطور که رنگ آمیزی ویژگی های موجود را برجسته می کند، می تواند باعث ایجاد جزئیات تزیینی شود مثل اثر این قاب ها روی دیوارها. سعی کنید با استفاده از رنگ آمیزی سایه ها، الگوها و اثراتی را ایجاد کنید که باعث جذاب تر شدن دیوارها و سقف ها می شوند.

در طراحی دکوراسیون داخلی نوع رنگ مناسب را انتخاب کنید

در نقاشی خانه، زمانی که همه رنگ ها را انتخاب کردید باید تصمیم بگیرید که برای هر بخش از چه نوع رنگی استفاده کنید. برای بیشتر دیوارها استفاده از رنگ های امولسیون صاف مناسب است و یک دید کاملا مات بهترین راه برای استفاده از همه رنگدانه هاست. قسمت هایی که در معرض رطوبت و رفت و آمد زیاد هستند مثل حمام، آشپزخانه و راهروها ممکن است که رنگ های مناسب تری که مقاومت بیشتری دارند، نیاز داشته باشند.سیزده نکته که قبل از نقاشی ساختمان و خانه باید بدانید
رنگ های مشخصی نیز باید برای سایر سطوح مثل وسایل چوبی و فلزی در نظر گرفته شود. انتخاب محبوب برای وسایل چوبی، رنگ پوست تخم مرغی (eggshell) است که پوشش مناسب و شفافیت ظریفی دارد. انتخاب دیگر استفاده از برق (Gloss) است که ممکن است با دوام تر باشد اما درخشندگی زیاد آن برای همه افراد مناسب نیست. هر برند محدوده رنگ های خود را پیشنهاد می دهد و توصیه می کند که کدام رنگ برای هر فضا مناسب است.

در طراحی دکوراسیون داخلی همه چیز را در مورد وسایل تزیینی یادداشت کنید

در درست کردن دکوراسیون منزل بهتر است همه جزییات را یادداشت کنید تا نکته ای را فراموش نکنید. نام هر قسمت را یادداشت کنید و رنگ مورد نظر و نوع و برند آن را بنویسید. در این مرحله تمام قسمت ها را یادداشت کنید حتی قسمت هایی که قرار نیست رنگ آمیزی شوند. این کار باعث نظم بیشتر می شود.

 

کار طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود را به کجا بسپاریم؟

دپارتمان مسکن چاردیواری  با کادر مجرب، انواع خدمات از جمله نقاشی ساختمان و نصب کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی ساختمان را با قیمتی مناسب و مقرون به صرفه ارائه می کند و شما میتوانید برای مشاوره و یا ثبت سفارش در این زمینه با شماره زیر در ارتباط باشید :

  • تلفن : ۳۶۵۷۵۳۰۹-۰۲۶
  •  موبایل : ۱۱۴۴۴۱۰-۰۹۳۷

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی