مجله دپارتمان مسکن چاردیواری

مقالات متنوع و کاربردی در زمینه های مختلف

انتخاب کاغذ دیواری مناسب منزل در دکوراسیون داخلی منزل

انتخاب کاغذ دیواری مناسب منزل در دکوراسیون داخلی منزل

اگر در صدد تغییر دکوراسیون داخلی منزل و اتاق خواب خود هستید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم از کاغذ دیواری سه بعدی استفاده کنید چرا که از مردم عامی گرفته تا دنیای مد و دکوراسیون همگی بر اهمیت نصب کاغذدیواری تاکید می‌کنند. کاغذ دیواری هایی که امروزه در دکوراسیون داخلی منزل و یا اتاق خواب به کار گرفته می شوند بسیار متفاوت با کاغذ دیواری هایی هستند که در در زمان‌های قدیم در خانه پدربزرگ و مادربزرگ دیده ایم. یکی از بنیانگذاران شرکت کاغذ دیواری بنام بری کاسپر اذعان میدارد که کاغذدیواری سه بعدی بعد از نقاشی ساختمان به عنوان یک شیوه جدید می تواند یک صحنه را ایجاد و یک فضا را تغییر دهد بنابراین مانند جواهری درخشان در دکوراسیون منزل تلقی می‌شود. اگر تازه به دنیای کاغذ دیواری وارد شده اید شاید سوالاتی به ذهنتان خطور کند سوالاتی از این دست که چگونه از میان این همه تنوع می‌توان با انتخاب نوع خاصی از کاغذ دیواری شخصیت و منحصر به فرد بودن خود را نشان دهید؟ و هنگامی که کاغذ دیواری مناسب را انتخاب کردید قدم بعدی چیست؟ پس باما همراه باشید.

 • چگونه کاغذ دیواری را با سبک اتاق مطابقت دهیم؟

اکثر مردم الگوهای آرام را در اتاق خواب ها ترجیح می دهند، اما برای آشپزخانه، اتاق نشیمن و فضاهای سرگرمی که پر از انرژی و جنب و جوش است، ترجیح می دهند از رنگ های متنوع در دکوراسیون داخلی آن ها استفاده کنند. با توجه به نوع کاربری  اتاق نیز خریدار باید اطمینان حاصل کند که انتخاب وی در طولانی مدت دارای ثبات و دوام است. اتاق نوجوان ممکن است محل مناسبی برای نصب دارای جزئیات نباشد، اما احتمالاً برای یک اتاق نشیمن و مهمان، مناسب است.

برای حداکثر دوام، انواع وینیل های موجود مناسب به نظر می رسند چرا که هم برای مناطق پر از آلودگی و هم برای مناطق با رطوبت بالا مانند حمام و آشپزخانه بسیار عالی و مناسب هستند. چنین کاغذ دیواری هایی به آسانی تمیز می شوند و در بیشتر موارد شما فقط کافی است که یک دستمال مرطوب روی کاغذ دیواری بکشید. بنابراین اول، سبک اتاقی را که تزئین می کنید در نظر بگیرید.

 • اگر سبک اتاق عاشقانه است، کاغذ دیواری با گل‌های رنگارنگ با خطوط زیبا در رنگ های سرد و رنگ پاستل انتخاب کنید.
 • اگر سبک معمول باشد، طرح های مصنوعی مانند سفید و گچی را انتخاب کنید.تزیین زمینه سفید و گچی با گل های ارغوانی و طراحی ارگانیک و گلدار، می‌تواند باعث ایجاد احساس راحتی در منزل و اتاق خواب شود.
 • اگر سبک مدرن باشد.
 • برای سبک درام، طرح های بزرگ در سایه های تیره ممکن است مورد پسند شما باشد.
 • اگر سبک مدرن باشد، طرح هندسی را با ریزه کاری ها خطوط براق و فلزی را در نظر بگیرید. امسال نیز زمینه با طرح ها گلدار بزرگ و پررنگ طرفدار دارد.
 • اگر سبک سنتی باشد، از طرح های پیچیده گلدار و راه راه ها، که کاملاً با مبلمان و دکوراسیون سنتی هماهنگ شده استفاده کنید.

 

 • کاغذ دیواری را در کجای اتاق و منزل نصب می کنید؟

حال باید تصمیم بگیرید که چگونه و کجا کاغذ دیواری را در اتاق و منزل نصب کنید. چرا که  همه سبکها به یک شیوه کار نمی کنند. در اینجا گزینه های مختلفی وجود دارد:

 • پوشش همه چهار دیوار: طراحی کلاسیک و ساده به همراه نصب به صورت افقی در تمام چهار دیوار می دهد نمای جدید و معاصری را به اتاق بدهد. گرچه طرح های بزرگ و ساده اتاق را پر نخواهند کرد، اما افزودن پیچش های اضافی نیز لازم است.
 • پوشش یک دیوار: الگوی برجسته و پررنگ را برای برجسته کردن یک ناحیه از یک اتاق مانند پشت مبل یا تخت انتخاب کنید. طرح های با جزئیات فلزی، میکا، یا براق دیدی درجه یک، زرق و برق دار به وجود خواهد آورد.

انتخاب کاغذ دیواری مناسب منزل در دکوراسیون داخلی منزل

 • کاغذ دیواری برای دیوار دو تکه: اگر شما در اتاق و یا منزل خود همانند تصویر بالا مبلمان و خطوطی دارید که از نظر طولی انتخاب کاغذ دیواری مناسب منزل در دکوراسیون داخلی منزلعریض هستند و دیوار را به دو قسمت تقسیم می‌کنند می توانید از طرح های زیر کمک بگیرید. برای داشتن یک نمای کلاسیک، سعی کنید کاغذ دیواری مات و قابل رنگ آمیزی را برای قسمت تحتانی انتخاب کنید. برای قسمت فوقانی که بیشتر در معرض دید است، طرح گلدان بزرگ پر از گل را برای داشتن نمایی به روز و مدرن انتخاب کنید.
 • انتخاب کاغذ دیواری مناسب منزل در دکوراسیون داخلی منزلیکی دیگر از راه های جالب برای برای دیوار دو تکه این است که دیوار را با الگوی زیر آن چشم نوازتر کنید. به این صورت که قسمت تحتانی را با کاغذ دیواری گل و بته شبیه طرح بالا پوشش دهید  و با یک رنگ هماهنگ قسمت فوقانی را پوشش دهید. چنین طرحی و ابتکاری یکی از طرح های منحصر به فرد به شمار می‌آید.
 • از سوی دیگر انتخاب طرح های طولانی و عمودی مثل تصویر بالا موجب می‌شود دیوار مرتفع تر به نظر برسد، و این امر در مواقعی که سقف کوتاه است می تواند راهکار مفیدی باشد. طراحی های کوچکتر، برای دیوارهایی که با دارای پنجره ها و درهای زیادی هستند، خوب است، اما فقط اگر ذوق مینیمالیستی داشته باشید.
 • سقف را فراموش نکنید: سقف را با طرح های برجسته مربع شکل سفید همانند طرح بالا تزیین کنید. می‌توانید مربع ها را با سایه متالیک کلاسیک جلا دهید، بنابراین به راحتی می توانید یک سقف نقره ای به سبک ویکتوریایی داشته باشید.
 • پس زمینه کاغذ دیواری

پس از تعیین رنگ و سبک، بهتر است به دنبال انتخاب پس زمینه کاغذ دیواری باشید. پس زمینه ساده و نوار مانند تا هر زمان که بخواهید بتوانید تغییر دهید. طرح های ساده گراهام و براون نیز با استفاده از تکنولوژی «چسب روی دیوار» آسان است. در این روش چسب خمیر بروی دیوار مالیده می‌شود و به آسانی برروی دیوار سوار می‌شود.

انتخاب کاغذ دیواری مناسب منزل در دکوراسیون داخلی منزل

 • اجتناب از طرح های کوچک

اگر برای اولین بار  است که کاغذ دیواری را نصب می‌ کنید ، از انتخاب طرح های بسیار کوچک جلوگیری کنید. چرا که به خاطر این طرح های بسیار کوچک مطابقت دادن و پیدا کردن الگو دشوار خواهد بود و کار نصب به کُندی پیش خواهد رفت.

 • طرح های برجسته و سه بعدی در مقابل طرح‌های صاف

انتخاب یک طرح صاف یا برجسته و سه بعدی سلیقه شخصی است. به طور کلی، طرح های برجسته ظاهری معمولی به اتاق می‌دهند، در حالی که طرح های صاف می توانند دیوار را بیشتر لطیف نشان دهند. قاعده کلی بر این است که الگوهای بیش از بزرگ اتاق را بزرگ تر نشان می‌دهند. رنگ های سبک تر و چاپ های ساده تر به فضا طراوت می دهند، در حالی که سایه های تیره تر و چاپ های پیچیده تر می‌توانند نقطه کانونی باشند و فضای دراماتیک به وجود بیاورند.

انتخاب کاغذ دیواری مناسب منزل در دکوراسیون داخلی منزل

کاغذ دیواری برجسته و سه بعدی همانند طرح بالا می تواند برخی از زوایای دیوار را به خوبی مشخص کند و همچنین یک کار عالی برای پوشش دادن عیوب به شمار می آید. برخی از کاغذ دیوارهای برجسته و سه بعدی برای به وجود آوردن یک ظاهر یکنواخت قابلیت رنگ شدن دارند. کاغذ دیواری های برجسته و سه بعدی معمولا جزئیات کمتری نسبت کاغذ دیواری صاف دارند.

با کاغذ دیواری صاف، شما می‌توانید جزئیات دقیق در طراحی و دکوراسیون داخلی مانند متالیک، براق و یا میکا را داشته باشید. اگر در دیوارهایتان نواقصی دارید و کماکان ترجیح می دهید که کاغذ دیواری صاف استفاده کنید، با استفاده از یک لایه دیوار به عنوان یک لایه پایه می توانید پوشش اضافی مورد نیاز خود را فراهم کنید

 • تعیین تعداد رول مورد نیاز برای نصب کاغذ دیواری

برای تعیین تعداد رول مورد نیاز برای نصب کاغذ دیواری این راهنما را دنبال کنید:

 • تمام دیوارها را اندازه گیری کنید و عرض را به ارتفاع هر دیوار ضرب کنید.
 • تمام اندازه ها را برای تعیین کل مساحت مورد نیاز جمع کنید.
 • اندازه پنجره ها، درب ها و دیگر درب های بزرگ را کسر کنید.
 • برچسب رول را برای فهمیدن میزان مساحت پوشش دهی هر رول بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید پوشش رول بیش از مجموع مساحت دیوار است.
 • قاعده کلی این است که یک رول اضافی را از کاغذ دیواری مورد نیازتان سفارش دهید. بهتر است که آن را در زمان خرید اصلی دریافت کنید تا اطمینان حاصل شود که رول ها از همان محصول هستند، بنابراین هیچ تغییری در رنگ وجود نخواهد داشت. مصرف کننده می تواند این طابق را با نگاه کردن به شماره ها انجام دهد. اگر اعداد دسته یکسان باشند، هیچ تغییری در رنگ وجود نخواهد داشت. رول اضافی برای حساب کسری و اشتباه است. اگر قرار است هیچگاه از رول اضافی استفاده نکنید، می توانید رول های استفاده نشده را بازگردانید. اصطلاحات دو رول و تک رول اصطلاحاتی بازرگانی هستند؛ لذا مشتری صرفاً با توجه به پوشش متر مربعی که رول می دهد، می تواند تعیین کند که چه مقدار کاغذ دیواری مورد نیاز است.

انتخاب کاغذ دیواری مناسب منزل در دکوراسیون داخلی منزل

 • کار دکوراسیون داخلی منزل و نصب کاغذ دیواری خود را به کجا بسپاریم ؟

دپارتمان مسکن چاردیواری  با کادر مجرب، انواع خدمات از جمله نصب کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی ساختمان را با قیمتی مناسب و مقرون به صرفه ارائه می کند و شما میتوانید برای مشاوره و یا ثبت سفارش در این زمینه با شماره زیر در ارتباط باشید :

 • تلفن : ۳۶۵۷۵۳۰۹-۰۲۶
 •  موبایل : ۱۱۴۴۴۱۰-۰۹۳۷

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی