مجله دپارتمان مسکن چاردیواری

مقالات متنوع و کاربردی در زمینه های مختلف

دکوراسیون داخلی منزل کوچک

دکوراسیون داخلی منزل کوچک

آیا سکونت در خانه‌ای بزرگتر جزء آرزوهای دست نیافتنیتان شده؟ خبر خوش این است که شما قادر خواهید بود با به کارگیری چند ترفند دکوراسیون داخلی منزل کوچک ، خانه خود را بزرگتر جلوه دهید و به منزله چنین امری نیاز به برداشتن دیوارها نخواهید داشت.

نکات ذیل شامل موادی اعم از رنگ آمیزی ساختمان، انتخاب مبلمان،انتخاب کاغذدیواری مناسب ، بازسازی پنجره‌ها و… می‌باشد تا منزل کوچکتان را وسیع‌تر جلوه داده و احساس کنید در خانه بزرگتر سکونت دارید.
دکوراسیون داخلی منزل کوچک

۱ – از رنگ‌های روشن زیاد استفاده کنید

احتمالا بخواهید دیوارهایتان را به رنگ سفید و یا سایر طیف‌های رنگی روشن (مانند خاکستری ملایم یا موشی کمرنگ) نقاشی کنید. استفاده از چنین رنگ‌هایی جزء ترفندهای دکوراسیون داخلی منزل کوچک به شمار رفته و باعث می‌شود تا فضاهای کوچک بزرگ جلوه داده شوند. اما شما می‌توانید رخوت فضا را با استفاده از یک مبلمان رنگدار از بین ببرید و یک ترکیب قدرتمند ایجاد کنید.
این اتاق نشیمن شامل قالیچه، مبلمان، کنسول تلویزیون و میز قهوه خوری سفید می‌باشد که در کمال یکنواختی به نحوی احسن با سایر رنگ‌ها ترکیب بی نقص و یکپارچه‌ای پدید آورده است.
دکوراسیون داخلی منزل کوچک
فکر می‌کنید نمی‌توانید با یک دست مبلمان سفید رنگ دوام بیاورید؟ بسیار خب، خاکستری متوسط یک سایه عالی برای پوشانیدن تمام نواقص است. زیرا چنین رنگی فورا خطوط روشن یا تیره را نشان نخواهد داد. و این موضوع به مثابه پیدا کردن سوزن در انبار کاه است!
دکوراسیون داخلی منزل کوچک

۲ – دکوراسیون شامل مشکی دراماتیک باشد

برای آنکه ترفند بزرگتر جلوه دادن فضا را اجرا نمائید، حتما نباید از رنگ‌های روشن زیادی در دکوراسیون داخلی منزل کوچک استفاده نمائید. با افزودن برخی عناصر کوچک و مشکی قادر خواهید بود تا مفهوم قدرتمند کنتراست را در اتاق نشیمنتان به نمایش بگذارید.
به کارگیری طرح‌های سفید و مشکی شیوه‌ای صحیح در راستای استفاده بجا از رنگ مشکی می‌باشد و این موضوع هیچگونه دخالتی در کوچک دیده شدن اتاق نشیمن نیز ندارد. بنابراین، عکس‌ها یا آثار هنری سیاه سفید یکی از راه‌های طراحی دکوراسیون داخلی منزل کوچک می‌باشند.
در واقع افزودن مقداری کنتراست باعث ایجاد عمق فضا و پسرفت و پیشرفت به کمک برخی وسایل متفاوت می‌شود. چنین حقه‌ای باعث خطای دید شده و اتاق نشیمنتان را کمی بزرگتر از آنچه که هست نشان می‌دهد.
دکوراسیون داخلی منزل کوچک

۳ – دیوار را تزئین کنید

شما می‌توانید به منزله ایجاد عمق در فضای دکوراسیون داخلی منزل کوچک به دیوار ویژگی بدهید. شما می‌توانید روی دیوار پنجره نصب کنید و یا آن را به طرزی دراماتیک با یک پرده نورگیر تزئین کنید. ویژگی دادن به نمای دیوار در این اتاق نشیمن باعث شده تا ابعاد آن کمی دورتر از حد معمول به نظر برسد و این باعث ایجاد عمق در فضا شده است. اجرای چنین ایده‌هایی باعث استراحت بصری می‌شود.
دکوراسیون داخلی منزل کوچک

۴ – پرده‌های نازک آویزان کنید

اگر چندان نگران حفظ حریم خصوصی خود نیستید، آویختن پرده‌های نازک و لطیف گزینه‌ای عالی برای تزئین پنجره‌ها در دکوراسیون منزل  به شمار می‌رود. پرده‌های نازک و شفاف باعث شده تا نگاهتان فراتر از اتاق نشیمن برود و حتی وقتی که پرده کشیده شده، بسته و تنگ بودن فضا را احساس نکنید.
دکوراسیون داخلی منزل کوچک
اما اگر قصد دارید حریم خصوصی خود را بپوشانید و یا مانع از ورود نور خارجی شوید، می‌توانید از پنل‌های مات پشت پرده‌های لایه دار استفاده نمائید. همچنین انتخاب رنگ‌های مشابه در تصویر باعث شده تا فضا از لحاظ بصری جلوه زیبایی پیدا کند و با تاثیر مستقیم بر روی دکوراسیون داخلی منزل فضا را شلوغ نشان ندهد.
دکوراسیون داخلی منزل کوچک

۵ – نور زیادی بتابانید

نور طبیعی یکی از شیوه‌های خوب اما ناپایدار برای بزرگتر جلوه دادن اتاق نشیمن و منزل کوچک است اما روشنایی‌های مصنوعی در چنین راستایی کمک می‌کنند. در نظر گرفتن مقادیر زیادی از منابع روشنایی یکی از اجزای لاینفک دکوراسیون داخلی منزل کوچک می‌باشد که در طول روز منظره‌ای وسیع و روشن به نمایش می‌گذارد و فضای شب را با نوری زیبا و گرم روشن نگه می‌دارد.
در صورت امکان از روشنایی‌های دیمردار استفاده نمائید و یا تلاش کنید حداقل از سه نوع روشنایی مانند آباژور ایستاده و رو میزی، لوستر، روشنایی سقفی یا دیواری استفاده کنید.
دکوراسیون داخلی منزل کوچک

۶ – نگاه را دور کنید

درباره طراحی فضای کوچک یک حقه هوشمندانه وجود دارد: گاهی اوقات بهترین کار به منظور ایجاد عمق هدایت چشم‌ها به خارج از فضای داخل است. دیوار این اتاق نشیمن به هیچ وجه تزئین نشده اما چشم بیشتر از آنکه سرگرم دیدن این اتاق شود، بر روی طرح دیوار اتاق خواب مجاور فرود می‌آید.
استفاده بجا از طرح‌های دیواری در اتاق‌ها باعث جذابیت بصری آن‌ها شده و در عین حال فضای اتاق نشیمن را خلوت و بزرگتر نشان می‌دهد.
دکوراسیون داخلی منزل کوچک

۷ – سخاوتمندانه فرش بیاندازید

قالیچه‌ها یا فرش‌ها برای تعریف فضاهای تفکیک شده بی‌نظیر هستند. بنابراین، فرش از ملزومات یک اتاق نشیمن به شمار می‌رود. مفروش کردن یک فضا باعث شده تا آنجا از سایر فضاها تفکیک شود. با این حال، برای آنکه فضای اتاق نشیمنتان بزرگ به نظر برسد از یک فرش برای وسیع جلوه دادن زمین استفاده کنید.
استفاده سخاوتمندانه از یک فرش که لبه‌های آن نزدیک به مرزهای اتاق است نگاه افراد را به جهات دیگر معطوف می‌سازد.
دکوراسیون داخلی منزل کوچک

۸ – آینه‌های بزرگ نصب کنید

نصب آینه‌های بزرگ به طور جدی چشم‌ها را فریب داده و ساکنین را به این فکر می‌اندازد که فضای اتاق نشیمن دو برابر است. به خصوص اگر آینه انتخابی شما به قدر کافی بزرگ و اندازه یک در یا پنجره باشد.
برای طراحی فضای کوچک خود به آینه‌های ایستاده، دیواری بزرگ و یا حتی کاشی‌های آینه‌ای فکر کنید تا توهم وسیع بودن فضا را به حداکثر تاثیر برسانید.
دکوراسیون داخلی منزل کوچک

۹ – از میزهای خلوت استفاده کنید

شما می‌توانید در فضای کوچک اتاق نشیمن از تعداد زیاد مبلمان بکاهید. اما وقتی جای کافی برای نشستن نباشد، چطور می‌توان آن را پر کرد؟ بهترین نحوه پر کردن فضای کوچک و جایگزین کردن میز قهوه خوری خلوت به جای مبلمان بزرگ می‌باشد. استفاده از میز قهوه خوری پایه دار باعث می‌شود تا فضای اتاق نشیمن بزرگتر جلوه داده شود و پایتان را راحتتر دراز کنید.
دکوراسیون داخلی منزل کوچک
این حقه فقط به میز قهوه خوری ختم نمی‌شود. از مبلمان نیمکتی، صندلی و میزهای عسلی پایه بلند و کم حجم استفاده نمائید تا ماورای دیدتان را بیشتر نموده و فضایتان را گسترده‌تر جلوه دهید.

 

۱۰ – میز قهوه خوری بزرگ نچینید

می‌خواهید دکوراسیون منزلتان چشمگیر باشد؟ از چیدمان میز قهوه خوری صرف نظر کنید و بیشتر متکی بر چیدمان میزهای عسلی و طاقچه باشید تا نوشیدنی‌ها و سایر موارد را روی آن‌ها بچینید.
میز را وسط اتاق نشیمن نچینید. زیرا چیدن میز در وسط هال باعث شده تا فضای بیشتر اشغال شود. علاوه بر این؛ میز عسلی یکی از ملزومات چیدمان دکوراسیون داخلی  به شمار می‌رود.
دکوراسیون داخلی منزل کوچک

 

۱۱ – از قفسه‌های باز استفاده کنید

دکوراسیون داخلی منزل کوچک
با وجود آنکه زندگی کردن با قناعت یکی از اهداف مهم هر فرد به شمار رفته اما گاهی اوقات افراد نیازمند فضای بیشتری هستند. قفسه‌های باز بدون در یکی از جذابیت‌های بصری شمرده شده که با وجود آن‌ها هیچگاه تصور نخواهید کرد که ۲۵ تا ۵۰ سانتی‌متر از فضا را از دست داده‌اید.

شما می‌توانید اتاق نشیمنتان را با نیمکت‌های کشودار یا قفسه‌های دراور فضادارتر کنید. فقط مطمئن شوید که نیمکت‌های کشودارتان به اندازه کافی محکم هست که وزن افراد را تحمل کند.

 

۱۲ – دکوراسیون شامل نقاط کانونی چندگانه باشد

سرانجام نباید بترسید که قرار است اتاق نشیمنتان را با برخی وسایل پر کنید. حتی اگر دیوارها تفیک نشوند و ظاهری بی‌همتا و توهم مینیمالیستی رقم نخورد، برخی وسایل به هال کوچک در طراحی دکوراسیون داخلی منزل کوچک شخصیت داده و آن را دراماتیک می‌کنند.

دکوراسیون داخلی منزل کوچک

این موضوع حتی شامل نقاط کانونی می‌شود. به جای استفاده از یک نقطه کانونی از نقاط کانونی چندگانه استفاده کنید تا نگاه به طور مداوم روی عناصر بچرخد و در یک نقطه متمرکز نشود.

دپارتمان مسکن چاردیواری  با کادر مجرب، انواع خدمات از جمله طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان را با قیمتی مناسب و مقرون به صرفه ارائه می کند و شما میتوانید برای مشاوره و یا ثبت سفارش در این زمینه با شماره زیر در ارتباط باشید :

  • تلفن : ۳۶۵۷۵۳۰۹-۰۲۶
  •  موبایل : ۱۱۴۴۴۱۰-۰۹۳۷

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی